Agjencia Zhurnal.KS
Teknologji

iPhone 11 dhe 11 Pro mund të jenë të papërshkueshëm nga uji – këto janë rezultatet e provës së ujit

Të dy telefonat janë rezistent ndaj ujit, por në provën ekstreme të ujit, telefonat u rezistuan mjaft mirë ujit. 

Nëse aksidentalisht e hidhni iPhone 11 tuaj në pak ujë, shanset janë që do të jetë mirë, pasi ta keni tharë. iPhone 11 vlerësohet IP68, kështu që është rezistent ndaj ujit deri në 2 metra për 30 minuta.

iPhone 11 Pro dhe iPhone 11 Pro Max mund të shkojnë më thellë: deri në 4 metra për 30 minuta. Por ne kemi dashur të shohim nëse këta telefona mund të përballojnë edhe më shumë ujë sesa pretendon Apple, transmeton Telegrafi.

Ne e dimë që më parë iPhone XR dhe iPhone XS mund të mbijetojnë për një kohë të gjatë në ujë me kripë.

Për të hequr dyshimet, iPhone 11 dhe 11 Pro u testuan në thellësi më të mëdha, deri në 12 metra.

Rezultatet ishin mahnitëse, të dy telefonat punonin pa asnjë problem, si mikrofoni, kamera ashtu edhe ekrani.

Postime të ngjashme

Tesla pranon bitcoin për shitjen e veturave

S.B.

Përdoruesit e Android-it raportojnë një numër problemesh me aplikacionet e tyre – ja si të zgjidhet problemi

S.B.

SpaceX shpreson të “lëshojë dhe zbresë” një prototip të ri të Starship këtë javë – pas shpërthimit të tri të tjerave

S.B.

Samsung dëshiron të sjellë një telefon inteligjent që paloset dy herë

S.B.

Shitet për 2.9 milionë dollarë postimi i parë në Twitter

S.B.

Nëse identifikoheni me më shumë se gjysmën e këtyre gjërave, ju jeni të fiksuar pas mediave sociale

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...