Agjencia Zhurnal.KS
Teknologji

iPhone 12 mund të lansohet këto ditë

Apple po përgatitet për lansimin e iPhone 12 në ditët në vijim, sipas disa deklaratave jozyrtare.

Raportimet sugjerojnë se kompania mund ta deklarojë lansimin përmes një ngjarjeje virtuale për të treguar telefonin e ri.

Ka qenë e paqartë se si dhe kur saktësisht Apple do të zbulonte serinë e re të iPhone, për të cilën pandemia me koronavirus ia hoqi mundësinë për ta zhvilluar lansimin fizikisht ashtu si edhe shtyu lansimin e telefonit të ri, shkruan Independent. 

Por, duket se kompania është duke u përgatitur për një ngjarje online, për të cilën mund të deklarohet nesër.

Përveç iPhone, flitet se Apple do të lëshoj edhe orën e re “Apple”, iPads të ri dhe aksesorë të tjerë si një version i dëgjueseve AirPods, transmeton KOHA.

Apple kishte thënë në korrik se lansimi i iPhone 12 do të shtyhej për shkak të masave të izolimit nga pandemia.

Postime të ngjashme

Tesla pranon bitcoin për shitjen e veturave

S.B.

Përdoruesit e Android-it raportojnë një numër problemesh me aplikacionet e tyre – ja si të zgjidhet problemi

S.B.

SpaceX shpreson të “lëshojë dhe zbresë” një prototip të ri të Starship këtë javë – pas shpërthimit të tri të tjerave

S.B.

Samsung dëshiron të sjellë një telefon inteligjent që paloset dy herë

S.B.

Shitet për 2.9 milionë dollarë postimi i parë në Twitter

S.B.

Nëse identifikoheni me më shumë se gjysmën e këtyre gjërave, ju jeni të fiksuar pas mediave sociale

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...