Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

“Ishin lënë rrugëve”, kryeministri Rama prezanton 12 projektet strategjike të qeverisë që drejton

Kryeministri Edi Rama ka nisur javën me një video ku tregohen 12 rrugë të cilat janë ndërtuar ose rindërtuara, dhe që ndodhen të gjitha në Jug të Shqipërisë.

Bypass-i i Fierit është investimi më i madh deri tani, teksa pasohet edhe nga Unaza Lindore e Fierit, për të vijuar me ndërtimin e rrugës së Llogarasë.

Po ashtu të tjera janë edhe Qafë Plloça, Unaza Pogradec, Përmet- Skrapar, Lin- Pogradec, Banjë- Gramsh, Sarandë, Unaza çorovodë, Moglicë dhe Korçë- Ersekë.

https://www.facebook.com/edirama.al/posts/10158128784261523

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...