Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Ismaili për vendimin që trafiku urban të jetë falas: Po jetësohet një ide e mirë

Nënkryetari i PDK-së, Uran Ismaili ka thënë se propozimi i PDK-së që trafiku urban të jetë pa pagesë po jetësohet.

Ismaili përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se ky është një hap i rëndësishëm që i ndihmon qytetarët dhe kursen xhepin e tyre.

Postimi i plotë:

Një ide e mirë e Degës së PDK-së në Prishtinë po jetësohet. Pasi u votua propozimi ynë nga Asambleja Komunale, tash trafiku urban në Prishtinë është pa pagesë.

Një hap i rëndësishëm ky që i ndihmon qytetarët, kursen xhepin e tyre, ruan shëndetin dhe inkurajon transportin publik.

Me politika të mira, ndreqet Kryeqyteti.

Falënderoj të gjitha partitë politike që mbështetën këtë propozim.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...