Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Italia raporton 541 vdekje e 20,648 raste të reja me koronavirus

Italia raportoi 541 vdekje të lidhura me koronavirusin të dielën, nga 686 një ditë më parë dhe 20,648 infeksione të reja, nga 26,323 të shtunën, tha ministria e Shëndetësisë.

Vendi i parë perëndimor i goditur nga virusi, Italia ka pasur 54,904 viktima të COVID-19 që nga shpërthimi i saj në shkurt, numri i dytë i numrit më të lartë në Evropë pas Britanisë.

Ajo ka regjistruar gjithashtu 1.585 milion raste deri më tani.

Shifrat ditore të vdekjeve të Italisë kanë qenë ndër më të lartat në Evropë gjatë ditëve të fundit, rritja e pranimeve në spitale dhe përdorimi i kujdesit intensiv po ngadalësohet.

Italia pritet të miratojë javën e ardhshme një seri të re masash për të kontrolluar virusin gjatë pushimeve të Krishtlindjes.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...