Agjencia Zhurnal.KS
Bota Covid 19

Italia vendos masa të reja

Kryeministri italian Giuseppe Conte ka njoftuar për masat e reja që do të hyjnë në fuqi që kjo nga e mërkurë.

Nga salla e gjyqit në Montecitorio ai ka zbuluar se cilat janë masat.

Duke filluar që nga e mërkura do të mbyllen të gjitha ekspozitat dhe muzetë ndërsa do të mbyllen vetëm gjatë fundjavave qendrat tregtare.

Gjithashtu në mbrëmje do të ketë mbyllje të qarkullimit të makinave dhe transporti publik do të funksionojë me 50% të kapacitetit.

Sakaq do të bëhet edhe një mbyllje e zonave që janë më shumë të rrezikuara.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...