Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Iu ofroi mbështetje financiare, naftëtarët e Ballshit pranojnë ofertën e Ramës

Një ditë pas takimit që zhvilluan me kryeministrin Edi Rama, tryezë nga e cila nuk dolën të kënaqur, naftëtarët e Rafinerisë së Ballshit u mbledhën sot para Uzinës dhe vendosën që të pranonin ofertën e tij. Gazetari Ervis Kuçi raporton për ‘BalkanWeb’ se pjesëmarrësit në takimin e djeshëm komunikuan sot me të gjithë naftëtarët, ku vendosën që pranonin mbështetjen financiare nga qeveria.

Siç u raportua edhe dje, pagat e prapambetura me gjyq nuk janë marrë përsipër nga qeveria për 505 naftëtarët që e kanë fituat këtë gjyq, duke deklaruar se është marrëdhënie privat me privat. Kryeministri Edi Rama në takimit mësohet të ketë thënë se deri më tani nuk ka ardhur asnjë firmë serioze që të marrë përsipër rinisjen e punës, pasi mendojnë se kostoja është e lartë. Ndonëse Rama tha se do t’i jepte mbështetje financiare naftëtarëve, deri më tani nuk është përcaktuar ende se sa do të jetë ajo.

Jam i kënaqur që naftëtarët e pranuan propozimin e qeverisë. I falenderoj për mirëkuptimin dhe besimin. Tani e ka radhën…

Posted by Edi Rama on Tuesday, November 10, 2020

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...