Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni TOP LAJM

Jahoski largohet nga BDI, bëhet deputet i pavarur?!

Shkup, 7 shtator, zhurnal.mk – Në faqen zyrtare të Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, tre deputetë janë regjistruar si të pavarur.

Njëri prej tyre është Ismail Jahoski, i cili mandatin e fitoi nga lista e Bashkimit Demokratik për Integrim, në njësinë e pestë zgjedhore, ndërsa tani në ueb faqen zyrtare të Kuvendit, llogaritet si deputet i pavarur.

Po cili është motivi se pse është larguar nga grupi parlamentar i BDI-së, për momentin ende janë të paqarta. Nga integristët ende nuk ka prononcim zyrtarë lidhur me këtë “lëshim” të ueb faqes së Kuvendit, apo të vërtetes të së njejtës. Agjencia e Lajmeve Zhurnal tentoi të kontakton edhe deputetin Jahoski, por ky i fundit për arsye të paqarta nuk iu pergjigj thirrjeve tona.

Por përvec Jahovskit, si deputet i pavarur llogaritet edhe Igor Durllovski i cili në zgjedhjet e 15 korrikut, ishte bartës në njësinë e 5 zgjedhore nga VMRO-DPMNE.

Ndryshe, Jahoski përveç postit të tanishëm si deputet në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, ka qenë kryetar i Komunës së Plasnicës, për pesë herë me rradhë i propozuar nga disa parti dhe nga disa koalicione parazgjedhore.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...