Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni TOP LAJM

Jane Milanov zgjidhet ushtrues detyre kryetar komune në Shtip

Shtip, 14 tetor – Këshilltarët sot në seancën e 40-të online të Këshillit të Komunës Shtip zgjodhën Jane Milanov si kryetar të përkohshëm të Komunës, i cili më parë kryen funksionin e nënkryetarit pas largimit të Blagoj Bochvarski në postin e Ministrit për transport dhe lidhje.

Milanov ishte propozimi i vetëm për këtë funksion i propozuar nga një këshilltar në Këshillin e Komunës së Shtipit dhe nga shumica e këshilltarëve ai u zgjodh unanimisht.

Milanov pozicionin e ushtruesit të detyrës kryetari i Komunës së Shtipit do ta kryejë atë deri në zgjedhjet e parakohshme për kryetar komune, të cilat do të mbahen më 13 dhe 27 dhjetor

Milanov theksoi sot para gazetarëve se do të vazhdojë me projektet aktuale dhe obligimet e përditshme të vetëqeverisjes lokale në mënyrë që të funksionojë mirë qyteti.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...