Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Janushev: Askush nuk ka argumente pse Kacarska është propozim i mirë

Shkup, 6 nëntor, zhurnal.mk – Deputeti nga radhët e VMRO-DPMNE-së, Igor Janushev sot në ditën në seancën e tretë në debatin rreth përzgjedhjes së Dobrilla Kacarskës tha se deputetët dhe opinioni nuk marrin përgjigje pse ajo është propozuar të jetë gjyqtare në institucion.

“Pse pikërisht Kacarska meriton të jetë gjyqtare kushtetuese. Në këtë pyetje as ne si deputetë, as opinioni nuk morëm përgjigje”, tha Janushev.

Ai pyeti pse Kiro Zdravev është në krye të Këshillit Republikan Gjyqësor dhe pse nuk jep arsyetim për propozimin e Kacarskës.

“Zotri Zdravev, ju përgjigjeni në Kuvendi për shkak se Kuvendi ju ka zgjedhur juve. Dua informacione dhe arsyetime për propozimin e Kacaskës”, tha Janushev.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...