Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Japoni brenda muajit, më shumë vetëvrasje, sesa viktima nga COVID-19

Autoritetet japoneze shtetërore kanë zbarhdur të dhëna interesante sa i përket vdekjeve në Japoni.

Statistikat qeveritare tregojnë se vetëvrasja mori më shumë jetë në tetor sesa COVID-19 gjatë gjithë vitit deri më sot.

Numri mujor i vetëvrasjeve në Japoni u rrit në 2,153 në muajin e kaluar, sipas Agjencisë Kombëtare të Policisë të Japonisë, raporton gjigandi mediatik CNN.

Që nga e premtja, numri total i të vdekurve për shkak të koronavirusit është 2 087, tha Ministria e Shëndetësisë së vendit.

Japonia është një shtet me përdorim të gjerë të teknologjisë dhe zbulon vdekshmërinë në kohë rekord./BW

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...