Agjencia Zhurnal.KS
Kulturë

“Jeta para nesh”, Sophia Loren bën kthimin e saj në film

Sofia Loren do të luaj në filmin e ri të djalit të saj. Ka mjaft arsye për ta parë filmin e titulluar “Jeta para nesh”, kurse më e rëndësishmja është se aty luan diva e filmit, Sofia Loren.

Filmi u drejtua nga djali i saj Edoardo Ponti dhe dotë shfaqet premierë në Netflix. Shikuesit do të kenë rastin ta shohin Sofia Loren në një rol të ri, krejtësisht joshës.

Filmi premierë në Netflix, i cili me siguri po ëndërron për një nominim shumë nostalgjik Oskar për një aktore të njohur dy herë më parë, në atë që do të ishte një shtesë tjetër 30-vjeçare për “Dy Gratë” në 1961, dhe një nder i arritjes në karrierë tre dekada më vonë .

Këtu Sophia luan personazhin e një të mbijetuare të Holokaustit që merr fëmijët e prostitutave në qytetin italian të Bari, e cila bëhet një ndikim i rëndësishëm mbi një jetimi të ri senegalez, Momo (Ibrahima Gueye). Duke shitur drogë për një tregtar lokal, ai ka shumë nevojë për disa ndikime pozitive në jetën e tij, megjithëse mund t’u rezistojë atyre.

“Jeta përpara” premiera më 13 nëntor në Netflix.

Postime të ngjashme

Anulohet Festivali i Rokut në Gjenevë

S.B.

Futet në librin e rekordeve Guiness, shitet piktura më e madhe në botë për 62 milionë dollarë në Dubai

S.B.

Garvanliev të mbetet përfaqësuesi i Maqedonisë së Veriut në Eurosong 2021

T E

Librat e Kunderës, betejë e përjetshme e njeriut me sistemin

S.B.

Vdes poeti dhe eseisti i njohur polak, Adam Zagajewski

S.B.

Shoqata Tradita e organizoi Edicionin V të manifestimit letrar ndërkombëtar Shtigje poetike

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...