Agjencia Zhurnal.KS
Sport

Juventus mendon për transferimin e Diego Carlos

Diego Carlos vazhdon të vëzhgohet nga skuadrat më të mëdha evropiane.

Qendërmbrojtësi brazilian ka bërë një sezon të madh me Sevillën dhe ai është dëshirë e disa klubeve me emër në Evropë.

Liverpool, Barcelona dhe Manchester City u interesuan edhe në verë, por në fund nuk arriti oferta e duhur te Sevilla.

Por së fundmi në garë për të është futur edhe gjiganti italian Juventus që synon ta përforcojë repartin defensivë.

Drejtori sportiv i Zonjës së Vjetër, Fabio Paratici ka kontaktuar Sevillën duke kërkuar informacione për lojtarin.

Sevilla e vlerëson mbi 55 milionë yllin brazilian dhe ky është problemi i vetëm për Juventusin.

Gjithsesi sipas medieve italiane, kampioni në fuqi i Serie A synon që të përfshijë ndonjë futbollist në ofertën për Diego Carlos.

Por Zonja e Vjetër duhet të shpejtojë, pasi Liverpooli po shihet si favoriti kryesor për të nënshkruar me të.

Postime të ngjashme

Policia i merr në pyetje zyrtarët e Kombëtares për rastin Muric-Zhegrova

M O

Nedved, kategorik

M O

Zyrtare: Sami Sermaxhaj emërohet trajner i Drenicës

M O

Coutinho-Odegaard, projektohet shkëmbimi

M O

Sonte miqësorja Kosovë – Lituani

M O

Vetëm pesë lojtarë nuk janë në shitje te Juventusi

M O

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...