Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Ka ndërruar jetë imami njohur Hfz. Abdullah Xheladini

Shkup, 15 nëntor, Zhurnal.mk – Sot ka ndërruar jetë ish imami i fshatit dhe lagjes Hasanbeg Hfz. Abdulla Xheladini.

Lajmin e kanë bërë të ditur familjarët e të ndjerit.Hfz. Abdullahu ishte disa dekada imam në xhaminë e fshatit. Varrimi është bërë pas namazit të ikindisë.

Hfz. Abdullahu ishte ligjërues i veçant, mijëra nxënës që e mësuan leximin e Kuranit mes programit qe kishte, ishte një burrë shumë i vendosur, një burrë shumë patriot, edhe pse kishte pengesa dhe maltretime nga regjimi i asaj kohe ai nuk u ndal së punuari në drejtimin fetar dhe kombëtar, ishte nje shembull.

Për Hasanbegun është një humbje e madhe, do ta kujtojmë me shumë mall thotë nje i moshuar nga Hasanbegu.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...