Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Kancelarja Merkel bën me dije se situata me COVID-19 është serioze

Situata me koronavirus në Gjermani është shumë serioze, pavarësisht se rastet e infektimit nuk janë duke u rritur. Këto deklarime i ka bërë kancelarja gjermane, Angela Merkel, të martën pasi autoritetet federale shtynë vendimin deri më 25 nëntor për vendosjen e masave të reja izoluese.

“Numrat t rasteve të infektimit nuk po rriten në mënyrë të shpejtë megjithatë janë akoma shumë të larta. Ne duhet t’i zvogëlojmë kontaktet”, ka thënë Merkel tutje.

Deri më tani, Gjermania ka regjistruar mbi 818 mijë raste të infektimit me koronavirus, mbi 12 mijë të vdekur dhe 522 mijë pacientë të shëruar.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...