Agjencia Zhurnal.KS
Showbiz

Kanye West harxhoi 9 milionë dollarë për 60 mijë vota

Kanye West është ndër kandidatët që humbi në zgjedhjet preseidenciale në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Reperi, i cili është i martuar me Kim Kardashian, mori gjithsej 60 mijë vota nga qytetarët në shtetet e Amerikës, shkruan Mirror.

Edh pse dështoi në zgjedhjet e këtij viti, Kanye pretendon që ta provojë veten swrish edhe në vitin 2024. Sidoqoftë kësaj, ai për fushatën presidenciale ka shpenzuar rreth 9 milionë dollarë, përfshirë edhe vendosjen e emrit të tij në fletëvotim.

Kanye më i suksesshëm rezultoi në Tennesse, ku emri i tij ishte shkruar në më shumë se 10 mijë fletëvotime. Në Colorado, artisti mori rreth 6.210 vota, por në fund ishte Joe ai që mori shumicën tjetër të votave

Përpos kandidaturës së tij, Kim kishte shprehur përkrahje ndaj fitores së Biden./balkanweb

Postime të ngjashme

Motra e Dua Lipës, Rina bëhet imazh i fushatës së re reklamuese të pijes “Coca-Cola”

S.B.

Princi Harry me punë të re në organizatën bamirëse “BetterUp”

S.B.

Ka vdekur aktori George Segal

S.B.

Bebe Rexha dhe marka e atleteve “Puma” bashkëpunojnë në koleksionin “Power”

S.B.

Kim Kardashian ndërton një qytezë në miniaturë në rezidencën e saj luksoze në Kaliforni

S.B.

Dua Lipa së shpejti do të sjellë një këngë të re, shpreson të mbajë turne në shtator

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...