Agjencia Zhurnal.KS
Showbiz

Kate Winslet thyen rekordin e Tom Cruise pasi qëndroi nën ujë për shtatë minuta gjatë një skene për “Avatar 2”

Kate Winslet raportohet se ka thyer një rekord ndaj Tom Cruise pasi mbajti frymën nën ujë për shtatë minuta, gjatë filmimit të një skene për “Avatar 2”.

Aktorja e “Titanic” u ribashkua me regjisorin James Cameron për vazhdimin e filmit që korri suksese të mëdha në vitin 2009.

Roli i fitueses së ‘Oscar’ e ktheu atë nën ujë, teksa përfundoi duke thyer një rekord të vendosur më parë nga aktori Tom Cruise në “Mision Impossible: Rogue Nation” me një minutë.

“Ishte e shkëlqyer dhe unë isha shumë krenare për veten time dhe ndoshta nuk do të jem në gjendje ta bëj më përsëri”, tha Winslet në një deklaratë. “Kjo erdhi pas një trajnimi intensiv pas katër javësh. Por unë e doja atë”.

Aktorja u bë disi virale në fund të tetorit pasi llogaria zyrtare e filmit në Twitter ndau një foto që e tregon atë në një tank zhytjeje duke filmuar një skenë nën ujë.

Sidoqoftë, meqë ajo nuk është në të vërtetë e pranishme në rrjetet sociale, Winslet nuk e kishte idenë se xhirimi i saj me rekord të thyer ishte tashmë i njohur edhe për publikun.

“Është kaq qesharake sepse në të vërtetë nuk lexoj komente apo gjëra në rrjete sociale. Unë nuk kam Instagram, pasi thjesht jam shkëputur plotësisht nga ajo pjesë e jetës sime”, shpjegoi ajo.”Kështu që gjatë gjithë kësaj jave dhe një jave më parë, kam pasur njerëz që vijnë tek unë në punë duke thënë, “O Zot, si shtatë minuta e 14 sekonda? Si, çfarë ?! “Dhe unë jam duke shtuar, çfarë? Si e di këtë?”.

Cameron më parë zbuloi se xhirimet e “Avatar 2” kanë përfunduar, ndërkohë që po filmon disa vazhdime në të njëjtën kohë dhe vuri në dukje se “Avatar 3” është pothuajse gati.

Kujtojmë që “Avatar 2” pritet të nisë shfaqjen nëpër kinema nga 17 dhjetori 2021, ndërsa vazhdimet tre, katër dhe pesë do të jepen në vitet 2023, 2025 dhe 2027.

Postime të ngjashme

Motra e Dua Lipës, Rina bëhet imazh i fushatës së re reklamuese të pijes “Coca-Cola”

S.B.

Princi Harry me punë të re në organizatën bamirëse “BetterUp”

S.B.

Ka vdekur aktori George Segal

S.B.

Bebe Rexha dhe marka e atleteve “Puma” bashkëpunojnë në koleksionin “Power”

S.B.

Kim Kardashian ndërton një qytezë në miniaturë në rezidencën e saj luksoze në Kaliforni

S.B.

Dua Lipa së shpejti do të sjellë një këngë të re, shpreson të mbajë turne në shtator

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...