Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni TOP LAJM

Kërkohet vazhdimi i gjendjes së krizës për edhe gjashtë muaj të tjerë

Shkup, 1 dhjetor – Zhurnal.mk – Qeveria në seancën e sotme ka pranuar propozimin e grupës për vlerësim në Qendrën për Menaxhim me Kriza, që të vazhdohet gjendja e krizës në shtet për gjashtë muaj të tjerë, përcjellë Zhurnal.

Propozimi do të dorëzohet në Kuvend dhe duhet të sillet vendim për këtë.

Qeveria ka shpallur 30 ditë gjendje krize dhe e njejta zgjatë deri më 19 dhjetor. Nëse miratohet kërkesa qeveritare, gjendja e krizës do të duhej të vazhdohet deri në mes të qershorit vitin e ardhshëm.///Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...