Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni TOP LAJM

Këshilli i ambasadorëve i ndanë diplomë ambasadorit francez, Kristian Timonier

Shkup, 6 tetor – Zhurnal.mk – Kryetari i Këshillit të ambasadorëve Ljupço Arsovski, nënkryetarët Muhamed Halili dhe anëtari i bordit eksekutiv Tihomir Ilievski, sot e vizituan ambasadorin e Republikës së Francës, Kristian Timonier i cili po e përfundon misionin diplomatik në vendin tonë, informon Zhurnal.

Në një bisedë miqësore ata e kanë theksuar aktivitetin frytdhënës të ambasadorit francez i cili si diplomat profesionist me një edukim të jashtëzakonshëm dhe njohje të thellë të historisë të Maqedonisë, kulturës dhe literaturës, i zgjeroi dhe përforcooi marrdhëniet dhe bashkëpunimin mes dy vendeve mike. Në takim u fol në veçanti për eurointegrimet si dhe për bashkëpunimin ballkanik.

“Në shënimin e përfundimit të misionit të ekselencës së tij, gjetëm mundësinë t’i ndajmë diplomë për merita, të cilën e ndanë bordi eksekutiv të Këshillit të ambasadorëve veçanërisht edhe për pjesmarjen e tij aktive dhe bashkëpunim në Këshill”, theksojnë nga Këshilli i ambasadorëve.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...