Agjencia Zhurnal.KS
Teknologji

Kështu duket telefoni celular ZTE me një kamerë nën ekran

Telefoni i parë inteligjent me kamerën selfie të fshehur në ekran do të prezantohet së shpejti.

Prodhuesi kinez ZTE kohët e fundit njoftoi këtë risi.

Gjëja e parë që ata duan të bëjnë është të sjellin një telefon të mençur në treg që ka një aparat fotografik selfie poshtë ekranit, transmeton Telegrafi.

ZTE tani ka publikuar fotografitë e para të Axon 20 5G. Siç pritej, nuk është shumë e dukshme në pajisje.

ZTE nuk është prodhuesi i parë që njofton kamerat në ekran.

Oppo dhe Xiaomi gjithashtu kanë treguar teknologjinë e re ose premtuan telefona celularë përkatës.

Por është e paqartë nëse ZTE Axon 20 5G inovative do të jetë në dispozicion edhe jashtë Kinës.

Ende nuk ka asnjë informacion në lidhje me çmimin.

Postime të ngjashme

Tesla pranon bitcoin për shitjen e veturave

S.B.

Përdoruesit e Android-it raportojnë një numër problemesh me aplikacionet e tyre – ja si të zgjidhet problemi

S.B.

SpaceX shpreson të “lëshojë dhe zbresë” një prototip të ri të Starship këtë javë – pas shpërthimit të tri të tjerave

S.B.

Samsung dëshiron të sjellë një telefon inteligjent që paloset dy herë

S.B.

Shitet për 2.9 milionë dollarë postimi i parë në Twitter

S.B.

Nëse identifikoheni me më shumë se gjysmën e këtyre gjërave, ju jeni të fiksuar pas mediave sociale

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...