Agjencia Zhurnal.KS
Showbiz

Këto janë 7 finalistet e para në Miss Shqiptarja në Botë për vitin 2020

Spektakli gjigant në garë për ikonën e bukurisë ”Miss shqiptarja në botë” ka filluar. Ky event organizohet nga “Gecjan Fashion Gruop”, RTV21 në Kosovë dhe TV21 në Maqedoni. Janë shtatë javë rresht spektakël ku do të garojnë më të bukurat e shqiptarisë, për të fituar kurorën e “Miss shqiptarja në botë”. Mbrëmë u mbajt nata e parë e spektaklit, ku pati shumë argëtim. E si në çdo garë ka fitues, megjithatë nga ky spektakël nuk mund të themi se do të dalin humbës, pasi që edhe ato vajza të cilat nuk arrijnë të kualifkohen për natën finale do t’i kenë dyert e hapura për modelizëm dhe përgjithësisht në fushën e modës. Mbrëmë konkurruan 11 vajza, prej tyre për në natën finale u kualifikuan shtatë” Evi Mera, Erisa Haxhiu, Alma Kurtaj, Adea Maka, Doruntina Jashari, Rimola Foniqi, Hafize Selmani. Prej që ka filluar konkursi për “Miss Shqiptarja në botë” në garë ishin 1200 nga të gjitha vendet e botës ku ka shqiptarë, por që në finale do të kualifikohen 30 prej tyre.

Postime të ngjashme

Motra e Dua Lipës, Rina bëhet imazh i fushatës së re reklamuese të pijes “Coca-Cola”

S.B.

Princi Harry me punë të re në organizatën bamirëse “BetterUp”

S.B.

Ka vdekur aktori George Segal

S.B.

Bebe Rexha dhe marka e atleteve “Puma” bashkëpunojnë në koleksionin “Power”

S.B.

Kim Kardashian ndërton një qytezë në miniaturë në rezidencën e saj luksoze në Kaliforni

S.B.

Dua Lipa së shpejti do të sjellë një këngë të re, shpreson të mbajë turne në shtator

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...