Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Kiceec më 26 tetor futet në burgun e Strugës, kërkesën e bëri mos të vuajë dënimin në ‘Shuto Orizare’

Shkup, 15 tetor – Zoran Milevski Kicheec duhet të paraqitet në burgun në Strugë më 26 tetor, ku duhet të vuajë dënimin e tij me burg, në të cilin u dënua në çështjen “Reket”, konfirmoi kryetari i gjykatës në Ohër, Vasil Batkoski.

Ai sqaron se Milevski nuk kërkoi shtyrje klasike të ekzekutimit të dënimit, por paraqiti kërkesën për shkak të paaftësisë së Gjykatës Penale në Shkup, për shkak të ndryshimit të adresës së vendbanimit në Ohër.

Çështja mbërriti dje në Gjykatën Penale. Akti i referimit është lëshuar për 26 tetor, për burgun në Strugë, sepse burgu në Ohër është për të mitur dhe ka një njësi paraburgimi, tha Batkoski.

Në vend të burgut të Shkupit, Kicheec tani do të vuajë dënimin e tij në repartin gjysmë të hapur në Strugë. Ai u dënua me tre vjet burg, por i kanë mbetur më pak se dy vjet për të vuajtur, pasi ai gjithashtu llogarit kohën që kaloi në paraburgim.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...