Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Kina thekson shtimin e komunikimit me ShBA-në

Kina ka përsëritur qëndrimin e saj për zhvillimin e marrëdhënieve me ShBA-në nëpërmjet forcimit të komunikimit dhe dialogut.

Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme kineze Wang Wenbin theksoi gjithashtu se Kina do ta shprehë qëndrimin e vet ndaj rezultatit të zgjedhjeve në ShBA në përputhje me praktikën ndërkombëtare.

“Ne kemi vërejtur se z. Biden ka deklaruar fitoren në zgjedhje. E kuptojmë se rezultati i zgjedhjeve presidenciale do të përcaktohet sipas ligjeve dhe procedurave të ShBA-së,” u shpreh ai.

Zëdhënësi gjithashtu u bëri thirrje të dy vendeve të menaxhojnë mosmarrëveshjet ndërmjet tyre, të zgjerojnë bashkëpunimin dhe të promovojnë zhvillimin e qëndrueshëm të marrëdhënieve dypalëshe.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...