Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Kina thyen akullin, uron presidentin e zgjedhur të SHBA-ve, Joe Biden

Kina sot është bërë një nga vendet e fundit të mëdha që uroi Joe Biden-in për zgjedhjen si president të SHBA-ve.

“Ne e respektojmë zgjedhjen e popullit amerikan”, tha zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme të Kinës, Wang Wenbin. “Ne e përgëzojmë z. Biden dhe (zëvendëspresidenten e tij znj. Harris)”, tha ai.

Wang shtoi se “në të njëjtën kohë rezultati do të konfirmohet në përputhje me ligjet dhe procedurat e SHBA-ve”.

Qeveria e kinës është e bllokuar në një luftë të hapur me administratën  e presidentit në detyrë, Trump mbi tregtinë dhe teknologjinë.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...