Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Kinë, starton ndërtimi i parkut të inovacionit “Starbucks”

Ndërtimi i Parkut të Inovacionit të Kafesë “Starbucks” në Kinë startoi zyrtarisht të hënën në qytetin Kunshan në provincën lindore kineze të Jiangsu, njoftoi “Xinhua”.

Parku i inovacionit ndodhet në Zonën e Zhvillimit Ekonomik dhe Teknologjik të Kunshan, me një sipërfaqe totale prej 80.000 metrash katrorë.

Projekti i parkut të inovacionit u nënshkrua në mars, duke u bërë i pari industrial në të cilin 500 kompanitë më të mira amerikane në Kinë kanë investuar këtë vit.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...