Agjencia Zhurnal.KS
Sport

Klopp: Një paraqitje për të cilën kishim nevojë

Jurgen Klopp e ka lavdëruar Liverpoolin për paraqitjen ndaj Atalantas në Ligën e Kampionëve, në sfidën që e fituan me rezultat 5-0.

Diogo Jota shënoi het-trik në Bergamo, ndërsa Mohamed Salah dhe Saido Mane hynë në listën e golashënuesve.

“Ishte një paraqitje për të cilën kishim nevojë. Djemtë e mi bënë një lojë të mrekullueshme, mbrojtja dhe sulmi ishin të jashtëzakonshëm”.

“Organizimi në mesfushë, dëshira, zgjuarsia. Top nivel, vija e fundit bënte presion duke e ditur për kërcënimin që mund të shkaktojë Atalanta”.

“E fiton një ndeshje 5-0, mund të shënosh gola të tjerë, por portieri ynë u desh t’i bënte tri pritje të klasit botëror. Në përgjithësi, ndeshje shumë e mirë”, ka theksuar Klopp për BT Sport.

Liverpool është në krye të Grupit D me nëntë pikë nga tri ndeshje, ndërsa ndiqet nga Atalanta dhe Ajaxi me nga katër pikë dhe Midtjyllandi që ndodhet në fund të grupit pa pikë.

Postime të ngjashme

Policia i merr në pyetje zyrtarët e Kombëtares për rastin Muric-Zhegrova

M O

Nedved, kategorik

M O

Zyrtare: Sami Sermaxhaj emërohet trajner i Drenicës

M O

Coutinho-Odegaard, projektohet shkëmbimi

M O

Sonte miqësorja Kosovë – Lituani

M O

Vetëm pesë lojtarë nuk janë në shitje te Juventusi

M O

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...