Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Kodi zgjedhor brenda 30 shtatorit, zbardhet projektvendimi dhe grupi i punës

Kodi i ri zgjedhor duhet të hartohet brenda 30 shtatorit. Maxhoranca do të miratojë sot në Komisionin e Ligjeve ngritjen e grupit të punës për hartimin e ndryshimeve ligjore që rrjedhin nga ndryshimet kushtetuese të 30 korrikut, hapja e listave të kandidatëve për deputet si edhe formula e koalicionit parazgjedhor.

Sipas projektvendimit që do të miratohet pas pak, ky grup pune do të përbëhet nga Damian Gjiknuri dhe Klotilda Bushka nga ana e maxhoranës dhe Korab Lita nga ana e opozitës parlamentare dhe afat do të kenë pjesën e mbetur të muajt shtator. / Elda Menga/

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...