Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Kodra e Diellit do të jepet me koncesion

Shkup, 16 nëntor, zhurnal.mk – Shoqata e hotelierëve dhe turizmit pranë Odës ekonomike të Maqedonisë e përshëndet njoftimin për dhënien me koncesion të Kodrës së Diellit një investitori.

“Konsiderojmë se është një ide e mirë. Në fakt, çdo ide që sjell përmbajtje dhe mundësi të reja është e mirë. Ne nuk kemi dëgjuar se si do të shitet Kodra e Diellit, por sido që të merret vendimi mendojmë se është mirë sepse asgjë nuk ka ndodhur atje për vite me radhë, janë humbur shumë vende pune. Ekziston një lloj turizmi që është interesant, por Kodra e Diellit ka një potencial të madh që meriton të përdoret”, tha nënkryetari i Shoqatës së hotelierëve dhe turizmit pranë Odës ekonomike të Maqedonisë, Aleksandar Kuzmanovski, duke iu përgjigjur pyetjeve të gazetarëve në konferencën për shtyp onlajn, ku u komunikuan propozim-masat për një sezon turistik më të suksesshëm në vitin 2021.

Kryeministri Zoran Zaev mbrëmë, në një debat televiziv, tha se ka interes për disa ndërmarrje shtetërore, por do të ofrohen për shitje, toka shtetërore dhe kapacitetet si Kodra e Dellit dhe Livadhishte, TC Negotinë dhe burime të ngjashme. Për qendrën dimërore të Malit Sharr, theksoi ai, po konsiderohet të performohet së bashku me Brezovicën, për të cilën ka interes nga ana e Kosovës.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...