Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni TOP LAJM

Komisioni Evropian për skandalin me Erasmus plus: Harxhimet e parregullta duhet të kthehen

Shkup, 12 tetor – Zhurnal.mk – Komisioni Evropian i ndjekë raportet nga Maqedonia për skandalet lidhur me drejtoreshën e Agjencionit Nacional për programe evropiane arsimore, Lidija Dimova , dhe do të kërkohet që të gjitha harxhimet jo të rregullta të bëra në ngarkesë të programit Erasmus plus dhe të njejtat të kthehen, informon Zhurnal.

Kështu thuhet në përgjigjen me shkrim për televizionin Alfa, nga zëdhënësja e Komisionit Suzan Konze.

“Ajo që mund t’ju informoj në këtë fazë është se Komisioni është njoftuar me këto pohime lidhur me zbatimin e programit Erasmus plus. Të gjitha këto akuza po ndjeken dhe aty ku është përfshirë finansimi i BE-së, harxhimet e parregullta do të identifikohen dhe të njejtat duhet të kthehen. Komisioni nuk mund të jep detaje derisa zgjatë procesi i ndjekjes”, thuhet në përgjigjen e zëdhënëses të Komisionit Evropian Suzan Konze.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...