Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Komisioni për raportin e Dick Marty, Artur Roshi: UÇK bëri luftë të pastër, maxhoranca po e përdor si kauzë elektorale

Kreu i Ballit Kombëtar Demokrat, Artur Roshi, në fjalën e tij në parlament, foli ndër të tjera edhe për ngritjen e Komisionit Hetimor për UÇK-në.

Roshi theksoi se Ushtria Çlirimtare e Kosovës ka kryer luftë të pastër, kurse shtoi se maxhoranca po e përdor kauzën e UÇK-së për arsye elektorale.

“UCK ka bërë luftë të drejtë. Mos e përdorni për kauzë elektorale. Komisioni Hetimor, nëse ngrihet për motive të ulëta, finalja do jetë e kundërta e asaj që prisni. Ndërkombëtarët, ndryshe nga se e mendoni ju, kanë drejtësi dhe siç ndihmuan UÇK-në gjatë luftës, do ndihmojnë edhe liderët e saj. Unë kam besim se udhëheqësit e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës do të dalin faqebardhë”, tha Roshi.

Artur Roshi u shpreh më tej se qeveria shqiptare po largon investitorët e huaj nga Shqipëria.

“Qëndrimi i qeverisë ka bërë që investitorët e huaj kzanë ikur nga vendi ynë. Një investitor i huaj iku me këmbë të thyer. Ata që vijnë nuk kanë besim t’i japin qeverisë para në cash, sepse nuk kanë besim tek qeverisja. Ju urreni biznesin. Filozofia e së majtës ka qenë dhe është kundër biznesit, kundër parasë që rrjedh nga biznesi. Duhet ligj i ridimensionuar për investimet”, deklaroi Roshi.

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...