Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni TOP LAJM

Konevski deri te Mickoski: Të ka ardhur koha, pse refuzon të ikësh?

Shkup, 2 shtator, zhurnal.mk – Ish kryetari i Komunës së Aerodromit, Ivica Konevski përmes rrjeteve sociale adresoi një porosi drejt kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, transmeton Zhurnal.

Sipas Konevskit, koha për dorëheqjen e Mickoskit ka ardhur dhe ai nuk mundet të mbizotëron me partinë.

“Ende kryetari aktual i VMRO-DPMNE-së, pse refuzon që me dinjitet të ikësh nga funksioni që edhe vetë e di se ka ardhur koha? Pse me ngulm vazhdon të poshtërosh vetveten duke adresuar ofendime dhe shpifje ndaj njerëzve që kërkojnë dorëheqjen tënde. Pse fshehet prapa partisë dhe vazhdimisht potencon se ky është sulm ndaj VMRO-DPMNE-së? Ti nuk je VMRO-DPMNE dhe nuk mund të identifikohesh me partinë”, ka shkruar mes tjerash ish kryetari i Komunës Aerodrom, Ivica Konevski.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...