Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Konfirmohet për deputet nga PD-ja, Andi Lila: Të bashkuar do ta fitojmë betejën e 25 prillit

U votua në listën e kandidatëve për deputet në Degën e PD-së Kavajë, Andi Lila: Faleminderit që më konfirmuat, vetëm të bashkuar do ta fitojmë betejën e 25 prillit

Ish-kapiteni dhe mbrojtësi i Kombëtares sonë, Andi Lila ka hedhur një hap të rëndësishëm në karrierën politike.

Partia Demokratike ditën e djeshme ka mbajtur votimet në qarkun e Tiranës, ku anëtarësia ka votuar për kandidatët që do të vijojnë në fazën tjetër të procesit për përzgjedhjen e kandidatëve për deputetë.

Në Kavajë, mes emrave të kandidatëve për deputetë ishte edhe emri i futbollistit të njohur, Andi Lila.

Pas votimeve Lila ka kaluar fazën e parë dhe ka bërë një postim në rrjetet sociale, teksa ka falenderuar të gjithë atë që e votuan në Degën e Partisë Demokratike, Kavajë.

“Sot u votua për listën e kandidatëve për deputetë në Degën e Partisë Demokratike Kavajë. Me këtë rast, i falënderoj të gjithë demokratet e Kavajës, jo vetëm, për konfirmimin tim për të vijuar këtë garë, po për konfirmimin e të gjithë listës pasi vetëm të bashkuar do ta fitojmë betejën e 25 prillit,” shkroi Andi Lila.

Ai beson se do të kalojë edhe fazën e përzgjedhjes në seli dhe do të kandidojë për deputet, për të qenë pjesë e Kuvendit të Shqipërisë, pas zgjedhjeve të ardhshme parlamentare.

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...