Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Konfiskohen armë dhe një veturë e vjedhur në Radobil të Prilepit

Prilep, 13 nëntor, zhurnal.mk – Zyrtarët policorë nga Prilepi kanë kryer tre bastisje në fshatin Radobili i Madh – Prilep me çrrastë është gjetur dhe konfiskuar një sasi e armëve (pesë pushkë) si dhe është gjetur dhe konfiskuar edhe një makinë e cila më herët ishte denoncuar si e vjedhur.

“Në shtëpinë e 52 vjeçarit M.M. janë gjetur dhe konfiskuar dy pushkë gjahu dhe 42 predha derisa tek 49 vjeçari F.C. është gjetur dhe konfiskuar një pushkë gjahu dhe është konfiskuar edhe një makinë e tipit “Volvo” e cila më herët ishte denoncuar si e vjedhur. Ndaj këtyre personave do të ngritën padi adekuate”, thuhet në komunikatën e MPB-së.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...