Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Konjufca: Oferta e Haradinajt për president neveritëse

Nënkryetari i Lëvizjes Vetevendosje, Glauk Konjufca, ka folur rreth deklarimit të kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinajt, pasi ky i fundit tha se nëse Vetëvendosje thotë se votojnë kandidaturën e tij për president tash, do t’ia kthenin votën në të ardhmen, njofton Insajderi.

Konjufca në emisionin DPT te Fidani në T7 ka thënë se kjo është e neveritshme dhe se LVV nuk hynë në kurrfarë pazari për presidentin.

Tutje ai ka thënë se ky pretendim i Haradinajt, është koncepti i votës veresi, si dhe VV insiston që Kosova ka nevojë për një qeverisje të re.

Kjo qeverisje e re, sipas Konjufces duhet të jetë vazhdim i asaj qeverisje qe i’u ndërpre jeta ne marsin e këtij viti.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...