Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Kosova goditet nga një tërmet tjetër

Një tërmet tjetër është ndjerë mëngjesin e sotëm në Kosovë. Dridhjet e ndjera në Kosovë i ka konfirmuar edhe Instituti “EMSC”, ndërkohë që shkalla e tërmetit nuk është konfirmuar ende.

Kujtojmë që edhe gjatë ditës së djeshme është ndjerë një tërmet rreth orës 16:00, pasdite.

Tërmeti që u ndje edhe në Prishtinë kishte fuqi 2.1 shkallë të rihterit.

Ndryshe, dridhje të tokës u ndjenë së fundmi edhe në Shqipëri, pak pa u bë 1 vit nga tërmeti shkatërrues që preku Durrësin.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...