Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Kosova i jep mjekëve shtesën e pagës, 250 euro në muaj

Kosova i ka kaluar pagesat shtesë personelit mjekësor dhe kryeministri Avdullah Hoti deklaroi se ishte shumë i lumtur që po ju dilnin krah, heronjve të tyre,  atyre që po sakrifikonin

të hënë, Hoti njoftoi se u ekzekutuan pagesat shtesë për stafin shëndetësor, “për heronjtë tanë”, siç i cilësoi në Fb.

“Për mjekët, shtesa është 250 euro në muaj, për infermierët 150 euro, kurse për stafin mbështetës nga 100 euro për muaj. Për mjekët dhe infermierët, pagesat janë bërë për muajin shtator dhe tetor, ndërsa për stafin mbështetës për muajt korrik, gusht, shtator dhe tetor.”

Në vazhdim, Hoti ka shtuar një pikturë të artistes, Mimoza Rraci.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...