Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Kosta Petrov do të jetë drejtor i ri i Fondit për Inovacion

Shkup, 11 nëntor, zhurnal.mk – Kosta Petrov, nënkryetari i LSDM- së është drejtori i ri i emëruar në Fondin për Inovacion dhe Zhvillim Teknologjik. Petrov vjen në vendin e Jovan Despotovskit, i cili për 3 vite kishte udhëhequr me Fondin për Inovacion.

Petrov në Facebook ka shkruar se pas 15 viteve përvojë në sektorin privat është koha për sfida të reja.

-Tani është koha për suksese të reja dhe suksese globale maqedonase. Inovacionet dhe zhvillimi i teknologjisë do të duhet të marrin roli kryesor në zhvillimin e ekonomisë tonë, ndërsa Fondi për Inovacion do të jetë nxitës i këtij transformimi.

Petrov mes tjerash shkruan se në vendin tonë ka shumë potencial, të rinj të mençur dhe të motivuar të cilëve do tua përkushtojë gjithë energjinë dhe ndihmën që t’i realizojnë qëllimet e tyre.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...