Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Krijohet parku anti-Covid në Hong Kong. 100 vende private dhe në distancë në respekt të masave

Organizatorët e eventeve të Hong Kong-ut po kërkojnë të sjellin argëtim në vende të hapura të banorëve të qytetit.

“The Grounds”, është parku me masa të normave anti-Covid, ka 100 vende private ku mund të ulen dy ose katër persona dhe me distancë të pakten 1,5 metër njëra nga tjetra.

Organizatorët konfirmojnë se kanë mbaruar biletat për dy javët e para.

Eventet e organizuara janë nga mësimet e yoga-s, tek projeksionet e filmave dhe spektakleve muzikore.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...