Agjencia Zhurnal.KS
Teknologji

Krijohet video-loja që “ndihmon” në studimin e COVID-19

Eve Online ka krijuar një lojë elektronike ku lojtarët mund t’i “ndihmojnë” studiuesit në studimin e koronavirusit.

Kompania Eve Online, që njihet për krijimin e lojërave fantastiko-shkencore, u ka ofruar përdoruesve që të dizajnojnë qeli, duke krijuar format e COVID-19 dhe gjetjet e ndikimit të tij në sistemin imunitar, shkruan bbc.

Më shumë se 171 mijë përdorues kanë përfunduar 47 milionë detyra të lojërave, duke kategorizuar qelitë që dizajnojnë këtë virus.

Postime të ngjashme

Tesla pranon bitcoin për shitjen e veturave

S.B.

Përdoruesit e Android-it raportojnë një numër problemesh me aplikacionet e tyre – ja si të zgjidhet problemi

S.B.

SpaceX shpreson të “lëshojë dhe zbresë” një prototip të ri të Starship këtë javë – pas shpërthimit të tri të tjerave

S.B.

Samsung dëshiron të sjellë një telefon inteligjent që paloset dy herë

S.B.

Shitet për 2.9 milionë dollarë postimi i parë në Twitter

S.B.

Nëse identifikoheni me më shumë se gjysmën e këtyre gjërave, ju jeni të fiksuar pas mediave sociale

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...