Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Kroaci, 2 919 raste me COVID-19 në 24 orë

Kroacia ka regjistruar gjatë 24 orëve të fundit 2 919 raste të reja të infektimit me koronavirus, ndërsa numri i rasteve aktive në vend ka arritur në 23 062.

Në mesin e pacientëve aktivë, 2 273 janë në spital, nga të cilët 260 në terapi intensive.

Gjithashtu njoftohet se 57 persona kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit.

Që nga 25 shkurti 2020, kur u regjistrua rasti i parë i infeksionit në Kroaci, janë regjistruar gjithsej 126 612 persona të infektuar me koronavirusin e ri, nga të cilët 1 712 kanë humbur jetën dhe 101 838 persona janë shëruar, përfshirë 3 373 në 24 orët e fundit.

Aktualisht, 50 603 persona janë në vetizolim.

Deri më sot, gjithsej 744 319 persona z janë testuar, nga të cilët 8 217 në 24 orët e fundit.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...