Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Kroaci, 5 viktima dhe 363 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit në Kroaci janë regjistruar 5 viktima dhe 363 raste të reja me Covid-19.

Shtabi për mbrojtje civile tha se numri aktual i rasteve aktive është 1.830.

Në mesin e tyre 344 pacientë janë në spital, ndërsa në respiratorë janë 26 pacientë.

Deri më tani në Kroaci janë regjistruar 18.447 persona të prekur me koronavirus, prej të cilëve 309 kanë vdekur dhe 6.308 janë shëruar.

Që nga fillimi i pandemisë janë testuar gjithsej 338.594 persona, përfshirë 5.353 në 24 orët e fundit.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...