Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Kryemadhi ngatërrohet me numrat e deputetëve

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi tha në Open, se partia që ajo drejton do të arrijë të dalë forcë e dytë politike në zgjedhjet parlamentare të 2021.

Kryemadhi bëri edhe një parashikim për Partinë Socialiste, duke thënë se me Edi Ramën kryetar do të arrijë të marrë jo më shumë se 47 mandate.

“Rama 47 (mandate) do marrë. Ne e diskutojmë, shkojmë forcë e dytë, mendoj që raportet tona nuk janë veç numra, por prezantimi dhe alternative çka përfaqësohet. Unë dyshemenë e kam 34″, – tha Kryemadhi.

Sipas kësaj logjike i bie që Rama forcë e parë (47 më e madhe se 34) dhe si pasojë Partia Demokratike do dalë forcë e tretë…

Mirëpo kjo ishte një ngatërresë me siguri e zonjës Kryemadhi….

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...