Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi vendos një kurorë te memoriali i “Luftës Kombëtare të Vlorës 1920”

Kryetari u Kuvendit, z. Gramoz Ruçi, vendosi një kurorë te memoriali i “Luftës Kombëtare të Vlorës 1920”.

Në kuadrin e veprimtarive të organizuara me rastin 100 vjetorit të Luftës Kombëtare të Vlorës, sot paradite Kryetari u Kuvendit, z. Gramoz Ruçi, vendosi një kurorë te memoriali i “Luftës Kombëtare të Vlorës 1920”, në Qafën e Koçiut, në Vlorë.

Kurora në nderim të luftëtarëve të Luftës Kombëtare të Vlorës vendosën dhe Presidenti i Republikës, z. Ilir Meta, Kryeministri, z. Edi Rama, drejtues të organeve të qeverisjes vendore, deputetë të qarkut të Vlorës dhe pjestarë të familjeve dhe të afërm të pasardhësve të luftëtarëve të Luftës së Vlorës.

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...