Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Kryetari i Pejës, Gazmend Muhaxheri kërcënohet përmes rrjeteve sociale

Kryetari i Komunash së Pejës, Gazmend Muhaxheri është kërcënuar nga dy persona përmes rrjeteve sociale, për çka edhe është njoftuar Policia e Kosovës.

Lajmin për media e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Pejës, Fadil Gashi.

Gashi ka thënë se ende nuk është arrestuar asnjë person në lidhje me këtë rast, kurse me të janë duke u marrë njësitë e hetimeve rajonale.

Rasti ka ndodhur më datë 14, ndërsa me 15 është lajmëruar rasti nga viktima, që në këtë rast është kryetari i Pejës. Janë dy raste të cilat janë cilësuar si kanosje përmes rrjeteve sociale. Ende nuk ka asnjë person të arrestuar ndërsa me rastin janë duke u marrë njësitë e hetimeve rajonale”, tha Gashi.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...