Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Kush është Denisa Dibra, një nga të mbijetuarat e aksidentit tragjik në Elbasan

Denisa Dibra, 26 vjeçe nga Shkodra është një nga vajzat që i mbijetoi aksidentit tragjik të kësaj mbrëmje në Elbasan. Dibra ishte në timon në momentin që ndodhi aksidenti tragjik.

Katër vajza po udhëtonin në automjetin “Volkswagen” në momentin që u përplasën nga pas nga një automjet “Benz”, në timonin e të cilit ishte 58-vjeçari Behar Pema.

Dy të rejat që humbën jetën mbrëmjen e sotme si pasojë e plagëve të marra janë Lusinda Garunja dhe Xheneta Qallia, të dyja me origjinë nga Shkodra.

Vajza tjetër që ndodhet në spital së bashku me Denisa Dibrën, është Nervida Garunja 23 vjeçe, gjithashtu nga Shkodra.

Ato ndodhen në spitalin e Traumës pas ngjarjes së rëndë, ku po luftojnë me vdekjen, ndërkohë që mësohet se Denisa, është vajza e Edmond Dibrës, gazetarit dhe komentatorit të RTSH-së nga Shkodra.

Denisa, sapo ishte fejuar, më datë 22 gusht dhe kishte zyrtarizuar lidhjen me djalin që i ka rrëmbyer zemrën, siç shihet edhe në foto.

Në një koment, spikasin edhe fjalët e të atit. “Jeta e babait,”– shkruan Edmond Dibra krah fotos së vajzës së tij që tashmë ndodhet në gjendje të rëndë në spital.

58-vjeçari Behar Pema, është vënë në pranga, pasi ka rezultuar se ishte në gjendje të dehur dhe po udhëtonte me shpejtësi tej normave të lejuara në momentin që përplasi automjetin ku udhëtonin vajzat.

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...