Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni TOP LAJM

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut sot do ta fillojë seancën e 21-të plenare

Shkup, 12 nëntor – Zhurnal.mk – Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut sot duhet ta fillojë seancën e 21-të, në të cilën në rend dite janë më shumë se njëzet ligje, disa prej të cilave u paraqitën nga deputetët nga pushteti dhe opozita.

Pritet që lista e pikave të plotësohet përpara përcaktimit të rendit të ditës.

Deputetët duhet të deklarohen për nevojnë e sjelljes së dy ligjeve me procedurë të shkurtuar, edhe atë: propozim-ligjin për plotësim të Ligjit për financim të njësive të vetqeverisjes lokale dhe propozim-ligjin për ndryshim dhe plotësim të Ligjit për ndërtim.

Me propozim të opozitës, në rend dite është edhe plotësimi në Ligjin për mbrojtje të popullsisë nga sëmundjet infektive, në lexim të parë.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...