Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Kuvendi i Shqipërisë miraton në parim projekt-buxheti i vitit 2021

Kuvendi i Republikës së Shqipërisë ka miratuar në parim projekt-buxhetin e vitit 2021 ditën e sotme me 87 vota pro 9 kundër dhe 2 abstenim.

Projekt-buxheti fillimisht ka kaluar në komision, ndërsa është theksuar se në këtë projekt buxhet prioritet do të jetë shëndetësia për shkak edhe të pandemisë që ka goditur të gjithë botën.

Një pikë tjetër e rëndësishme tek ky projekt buxhet është fokusimi tek rindërtimi si dhe heqja e taksave për bizneset e vogla.

Mazhoranca e ka cilësuar projekt-buxhetin si një përgjigje të duhur ndaj pandemisë si një ndihmë edhe më të madhe për Rindërtimin apo rimëkëmbjen ekonomike.

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...