Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Lajm i mirë për banorët e Dizhonit dhe Seravës, nga java tjetër fillojnë punimet për kanalizim dhe ujësjellës

Shkup, 10 shtator – Zhurnal.mk – Një lajm i mirë sot vjen nga komuna e Çairit. Kryetari i kësaj komune Visar Ganiu, ka bërë të ditur se nga java e ardhshme, do të fillojnë punimet për rekonstruimin e ujësjellësit dhe rrjetit të kanalizimit në lagjet e Dizhonit dhe Seravës, informon Zhurnal.

Sipas njoftimit të Ganiut, do të kryhet rekonstruimi i rrjetit të ujësjellësit në rrugën Mesta me krahë dhe rruga 138 në lagjen Serovë.

Më tej, në rrugën Dizhon 1, pas përfundimit të projektit për infrastrukturën nëntokësore, fillon dhe asfaltimi i tërësishëm i cili përfshirnë 794 m2.

Më pas, pas përfundimit të punimeve për kanalizim dhe ujësjellës në rrugën Dizhon 13, do të fillojnë dhe punimet për asfaltimin e kësaj rruge.

Qytetarët e këtyre vendbanimeve kanë qenë duke pritur me vite për këto punime pasi që çdo herë kur ka pasur rreshje të shiut, janë vërshuar rrugët nga rrjeti jo i mirë i kanalizimit.//Zhurnal.mk

https://www.facebook.com/VisarGaniu.Cair/posts/2627577010904284

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...