Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Lajmi i fundit/Qeveria vendos të heq PCR testin vetëm me Kosovën, me vendet tjera duhet negativ 48 orë

Shkup, 11 tetor – Qeveria e Maqedonisë së Veriut me anë të një komunikate, përcjell SHENJA, ka njoftuar qytetarët e vendit se për shkak përkeqësimit të gjendjes me koronavirusin në rajon dhe numrit të madh të rasteve, hyrja e shtetasve të Maqedonisë së Veriut në Serbi, Mal të Zi dhe Bosnjë Hercegovinë nuk do të lejohet pa testin PCR negativ jo më të vjetër se 48 orë nga momenti i hyrjes në këto shtet.

“Mundësia për hyrje të shtetasve të Maqedonisë në Kosovë pa testin PCR mbetet, por Qeveria apelon deri tek qytetarët që të mos udhëtojnë jashtë vendit nëse nuk kanë nevojë për këtë. Qeveria dhe autoritetet shëndetësore, në përputhje me situatën e re e krijuar epidemiologjike në rajon, në ditët në vijim do të rishqyrtojë vendimin për hyrje të shtetasve të Kosovës, Serbisë, Malit të Zi dhe Bosnjë Hercegovinës në Maqedoninë e e Veriut pa PCR testin”, thuhet në njoftimin e Qeverisë.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...