Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Larmishmëri produktesh në Ekspozitën e 3-të Ndërkombëtare të Importit të Kinës

Sa para do të shpenzoni të “Premten e Zezë”? Çfarë do të blini? Këto dy ditë, 940 milionë kinezë kanë rastin të blejnë mallra europiane me çmim të ulët.

Posteri zyrtar i të premtes
Posteri zyrtar i të premtes

Gazetarët e njohur të CMG-së si dhe shitësit më të njohur në internet në Kinë do të zhvillojnë transmetimin e drejtëpërdrejt për një orë në aplikacionin e shitjes dhe do të paraqesin produkte italiane, ruse, franceze, spanjolle dhe gjermane. Fillimi i nëntorit është koha e uljeve sezonale në Kinë, njëkohësisht në këtë periudhë po mbahet edhe Ekspozita e 3-të Ndërkombëtare e Importit e Kinës në Shangai. Dëshira e njerëzve për të bërë blerje është e lartë. Sa mallra do të blihen nga përdoruesit kinezë të internetit gjatë këtyre dy ditëve?

Posteri zyrtar i të shtunë
Posteri zyrtar i të shtunë

Si media me forcën më të madhe të ndikimit në Kinë, CMG-ja filloi transmentimin e drejtëpërdrejt të shitjeve në internet për të ndihmuar mëkëmbjen ekonomike pas epidemisë.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...